Kultuurikatla valmimine võib rahapuudusel venida


BNS 11.06.2010

Kultuurikatla ehituse esimese etapi valmimine nõuab projekti vedajate kinnitusel ligi 35 miljonit krooni lisaraha, mille puudumisel võib objekti valimine venima hakata, kirjutab Postimees.

Kultuurikatla juhi Peeter Jalaka sõnul on seni arendustegevus kontrolli all ning kui antakse piisavalt raha, siis suudavad nad olla üsna täpselt graafikus. "Projekteerimine on lõppenud ja välja kuulutatud ehitushange. Järgmiseks kevadeks peaks katel olema põhiosas valmis ja märtsi lõpust toimuksid seal kultuuripealinna sündmused," ütles Jalakas Postimehele.

Ta selgitas, et ehitus on jagatud neljaks etapiks. Esimene osa on katlasaal, kuhu tulevad arhitektuurikeskus, disainikeskus ja osa loomemajanduse arenduskeskusest. Teine osa sisaldaks tsirkusesaali, suurt kuuesajakohalist saali ja kogu hoonet läbivat tänavat.

"Need kaks saali kokku võimaldaksid juba päris mastaapseid üritusi korraldada," ütles Jalakas ja lisas, et järgmiseks aastaks on plaanis just need osad valmis saada.

Hiljem, kolmandas etapis, rajatakse kaks keskmise suurusega multifunktsionaalset saali. Neis ruumides tegeldaks põhiliselt laste ja noortega. Neljas osa kujutab endast hoonesse kujundatud metsikut parki, kirjutab Postimees.

Siiani on katla ehituseks linnalt ja eurorahadest kokku saadud 84 miljonit krooni. Kogu hoone täielikuks valmisehitamiseks kuluks aga Jalaka hinnangul veel sada miljonit krooni. "Esimese osa valmissaamiseks oleks vaja juurde 35 miljonit ja kui tahame valmis saada ka teise osa, kuhu on planeeritud kakskümmend suuremat kultuuripealinna üritust, siis on tarvis kokku üle 76 miljoni krooni veel," rääkis Jalakas.

Tema sõnul on linna poolt kogu olukord endiselt ebaselge. "Ühtegi kindlat sõna rahastamise kohta pole seni kuulnud," ütles Jalakas.

Tallinna kultuuriväärtuste ameti juhataja Anu Kivilo nentis, et Kultuurikatla kahe ploki valmimine kultuuripealinna aastaks on oluline. Seda, kui paljuks praeguseks eraldatud summadest jätkub, saab Kivilo sõnul täpsemalt arvutada, kui riigihanke tulemus on selgunud.