Tallinna Ülikool käivitas teadusmaja suurhanke


BNS 10.06.2010

Tallinna Ülikool kuulutas välja riigihanke teadusmaja projekteerimis- ja ehitustööde teostamiseks Tallinnas Narva maanteel.

Rajatavas hoones on pinda ligikaudu 14.000 ruutmeetrit, selles hakkavad muu hulgas paiknema ülikooli instituutide ruumid koos laboritega, aga ka raamatukogu, konverentsikeskus, auditooriumid, näitusteruumid ja kohvik-söökla.

Teadusmaja rajamisega kaasneb nii olemasolevate hooneosade lammutamine ja rekonstrueerimine kui ka uute hooneosade rajamine.

Teadusmaja kavandatakse Narva maantee 25 ja 29 juurdeehitusena, kusjuures täisehitamisele kuulub ka olemasolev siseõu. Uusehituse keskmeks peab kujunema läbi kõigi korruste ulatuv aatrium. Läbi aatriumi, pääsuga Narva maantee poole, kavandatakse ülikooli hoonestule teine peasissepääs.

Hoonestu rekonstrueerimise tulemusena peab tekkima terviklahendus, mis hõlmab kultuurimälestisena kaitse alla võetud peahoone, osaliselt rekonstrueeritava viiekorruselise keeltemaja, raamatukoguhoone ning rajatava teadusmaja, seisab teadusmaja kirjelduses.

Teadusmaja hankel osaleva pakkuja viimase kolme aasta ehitustööde käive peab olema olnud kokku vähemalt 450 miljonit krooni.

Hoone ehitus vältab hanke kutse kohaselt 17 kuud. Hanke pakkumiste esitamise tähtaeg on selle aasta 2. august.