Tallinn algatab mitmete kõrghoonete planeeringuid


BNS 08.06.2010

Tallinna linnavalitsus plaanib kolmapäevasel istungil algatada mitmeid detaiplaneeringuid, mis näevad nii kesklinna kui mujale ette uusi kõrghooneid.

NEOF Narva 9j OÜ ja NEOF Narva 9a Development OÜ kavandavad hotelli Park Inn Central taha sisekvartalisse Narva maantee 9j ja 9a kinnistutele ehitusõigust 11-korruselise ärihoone rajamiseks ja olemasoleva hoone viiekorruselise osa kõrgemaks ehitamiseks kahe korruse võrra.

Narva maantee 9j asub viiekorruseline ärihoone, mis on plaanis lammutada.

OÜ Jalgur plaanib Tallinna kesklinnas Pärnu maantee 21 kinnistul asuva kolmekorruselise hone lammutada ja ehitada sinna kuuekorruselise hoone. Krundil asuv kuuekorruseline hoone säilib.

Tartu maantee 50a ja Tartu maantee 52/Lastekodu tänav 23 kinnistutele taotlevad planeeringu algatamist Merko Ehitus ja OÜ Woody.

Majanduslikel põhjustel pole seni kinnistutel ehitama hakatud kaht 13-korruselist hoonet, millele on linn väljastanud ka ehitusload.

Ettevõtted tahavad uue planeeringuga ehitusõigust kahe kaheksakorruselise ärihoone ja ühe viiekorruselise ärihoone püstitamiseks.

Samuti plaanib Tallinn algatada Loomaaia lähedal asuva Paldiski maantee 96a/Vabaõhumuuseumi tee 1 kinnistu detailplaneeringu koostamise. AS Nucleus kavandab krundile kaheksakorruselist ärihoonet.

Veel tahab Tallinna Ehituskool algatada planeeringut, mis lubaks Pärnu maantee 162 krundile rajada nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega uue praktikakorpuse ning ehitada kooli kolmekorruselisele osale peale veel üks korrus.