ABC Grupp plaanib Laagri kaupluse arendusprojekti maha müüa


BNS 03.06.2010

ABC Grupi omaniku Jüri Vipsi sõnul kavatseb ettevõte arendada valmis Laagri alevikus asuva Comarketi kaupluse projekti, kuid müüb arenduse seejärel maha.

Vips ütles BNS-ile, et ABC Grupp ehituseks vajalikku investeeringut sellesse projekti ei tee, vaid müüb selle peale vajalike planeeringute ja ehituslubade saamist edasi.

Vips selgitas, et Laagri alevikus Veskitammi 10 kinnistul praegu asuv ehitis plaanide kohaselt lammutatakse ning rajatakse uus. Uue hoone netopindalaks saab olema umbes 1200 ruutmeetrit.

Laagri kauplus ei ole Vipsi sõnul iseenesest uus arendus, vaid juba viis aastat vana projekt. "See detailplaneering on seal pikka aega soikus olnud ja nüüd on aktiivsem inimene sellega tegelema hakanud," lisas ta.

"Valmimise aeg sõltub palju kohalikust omavalitsusest ning partneritest," ütles Vips.

"Võimaikke uusi arendusi me tegelikult ise ei tee. Et me ei osta midagi kokku, meil on endalgi neid kinnistuid väga palju. Reeglina me teeme projekti valmis ehk väärtustame selle ära ja siis müüme selle investorile," rääkis Vips.

Vips rääkis, et jätkuv töö käib Comarketi kaubandusketile investori otsimiseks, kuid seoses börsireeglitega saab sellest rääkida umbes kuu aja pärast, kui ettevõtte võlakirjad börsilt lahkuvad.

Praegu mingeid probleem võlakirjade lunastamisega Vips ei enda sõnul näe ning plaan on võlakirjad lunastada ning börsilt lahkuda.

Võlakirjade lunastamiseks vajaliku ressursi hankimise eesmärgil müüs ABC Grupp esmaspäeval 51,7 miljoni krooniga Pärnus Papiniidu 42 asuva kinnistu, mida kasutab üürilepingu alusel kaubanduskontsern A-Selver AS.

6,2 miljoni euro ulatuses võlakirju peab ABC Grupi AS lunastama 18. juunil.

Eelmise aasta lõpus müüs ABC Grupp 215 miljoni krooniga oma osaluse Comarketi kaupluste ketti opereerivas ABC Supermarkets AS-is Continental Fit AS-ile, mille ainuomanik on samuti Vips.

Vips põhjendas Comarketi müüki toona vajadusega eraldada jaemüügikauplused kontsernist ning tegeleda Comarketile investori otsimisega.

ABC Grupi AS on eesti kapitalil põhinev hulgi- ja autokaubanduskontsern, mille tütarettevõtted on Abestock AS, ABC Motors AS, ABC Vara AS ja Agora Logistika AS.