Ettevõte kavandab Sillamäele sojaubade töötlemise tehast


BNS 03.06.2010

Sergei Timošenko ettevõte OÜ Five Group kavandab sojaubade töötlemise tehase rajamist Sillamäe sadama lääneossa Alexela terminali naabrusse.

Sillamäe linnavalitsus algatas sojaubade töötlemise tehase rajamise plaanile keskkonnamõju hindamise, mille programmi avalik arutelu toimub neljapäeval.

Kavandatava tehase tooraineks on sojaoad ja toodanguks 18 protsenti sojaoa toorõli, 73 protsenti granuleeritud sojajahu ja üheksa protsenti granuleeritud kestasid. Tehas peaks kava järgi töötlema ööpäevas 1500 tonni ja aastas 525.000 tonni sojaube.

Tehas sisaldab mitmeid hoidlaid, administratiiv- ja olmehoonet, samuti raudteesõlmesid ning laadimissõlmi raudteele, autokaalusid ja laadimissõlmi autodele, kaiseadmeid ja laevalaadureid, alajaama, transportööre ja koppelevaatoreid.

Kavandatava tegevuse käigus paiskub sojatehasest õhku kaks peamist heidet: heksaan ja tolm.

Sojatehast kavandatakse ka Muuga sadamasse, kuid Vene omanikega arendaja Muuga Sojatehas on Tallinna Sadamalt tehase rajamise viivitamise eest varasema info kohaselt trahve saanud.

Timošenko on Krediidiinfo andmeil olnud varem seotud ka AS-idega Keila Terko, Sillamäe Õlletehas ja Muuga Sojatehas ning kavandab Balti Gaas OÜ-ga Paldiskisse veeldatud gaasi terminali.