Energiaplokkide suurhanke pakkumiste tähtaeg lükkus edasi


BNS 26.05.2010

Eesti Energia Narva Elektrijaamad AS lükkas uute energiaplokkide ehitushanke pakkumiste esitamise tähtaega hankel osalevate firmade palvel edasi.

Eesti Energia Narva Elektrijaamade arendusjuht Rain Veinjärv ütles kolmapäeval BNS-ile, et praegu on pakkumiste esitamise tähtajaks seatud 1. juuli, kuid välistada ei saa tähtaja täiendavat nihutamist.

Varem aprilli planeeritud pakkumiste tähtaega tuli edasi lükata, kuna tegu on väga mahuka projektiga ning pakkujad vajavad aega läbirääkimisteks allhankijatega, selgitas Veinjärv.

Pakkumiste tähtajaks peavad hankel osalevad firmad esitama muuhulgas oma rahalised pakkumised energiaplokkide ehitamiseks. Seejärel algavad pakkujatega läbirääkimised.

Kui algselt kvalifitseerus hankele kolm pakkujat, siis nüüdseks on neid järgi kaks. Hispaania firma Iberdrola on teatanud, et loobub hankel edasi kandideerimast. Hankel jätkavad SNC-Lavalin ja Alstom Power.

Hoolimata pakkumiste tähtaja edasilükkamisest, loodab Eesti Energia Narva Elektrijaamad hanke võitjaga lepingu sõlmida selle aasta lõpus nagu varem kavandatud. Kuna üks pakkuja on loobunud, lihtsustab see läbirääkimiste protsessi, märkis Veinjärv.

Eelmise aasta juulis välja kuulutatud riigihanke eesmärgiks on rajada Eesti elektrijaama kõrval asuvale territooriumile uus autonoomne põlevkiviküttel töötav elektrijaam, mille koosseisu kuulub kuni kaks 300-megavatise võimsusega energiaplokki. Uued plokid hakkavad tööle tsirkuleerival keevkihttehnoloogial.

Esimese energiaploki valmimistähtaeg on 2015. Eesti Energia Narva Elektrijaamad jätab endale hankes võimaluse teise ploki rajamisest ära öelda. Investeeringu maht kahe uue ploki puhul on elektrijaamade hinnangul 15 miljardit krooni.