Atticus OÜ kavandab Tallinna Kauba tänavale kortermaja


BNS 25.05.2010

Atticus OÜ kavandab Tallinna Kauba tänav 1 aadressile 10 maapealse ja kuni kolme maa-aluse korrusega elu- ja ärihoone rajamist.

Tallinn kavatseb kolmapäeval algatada Kauba tänava poolehektarilise kinnistu detailplaneeringu koostamise. Firma eesmärk on rajada kuni 42 korteriga ärimaja juhul kui naaberkrundil Juurdeveo tänav 25g asuv vanametalli käitlemine lõppeb. Vastupidisel juhul tahab Atticus rajada vaid ärisihtotstarbelise hoone.

Osa hoonest on plaanitud seitsme maapealse korrusega ning osa viie maapealse korrusega, Kauba tänava äärne hooneosa valdavalt kolme maapealse korrusega.

Detailplaneeringu koostamise algatamist Atticus OÜ 1. septembril 2006. aastal tehtud avaldusega.

Juurdeveo 25g kinnistul käitleb jäätmeid Eesti Metall OÜ, praeguse ärinimega Cronimet Eesti Metall OÜ, kes kavandab oma tegevuse laiendamist. Samuti plaanib samas kohas jäätmekäitlusega alustada Eesti Vanapaber OÜ, selgub Tallinna linnavalitsuse kolmapäevase istungi dokumentidest.

Samuti kavatseb linn algatada Mooni tänav 75 kinnistu detailplaneeringu, kuhu AS Privaatinvesteeringud kavandab kaht kuni kolmekorruselist ja üht kuni kahekorruselist ridaelamut.

Kehtestada plaanib Tallinn Suur-Sõjamäe tänav 36a ja 38 kinnistute ning lähiala detailplaneeringu.

Planeeringuga on kavas Suur-Sõjamäe tänav 36a kinnistu sihtotstarbe osaline muutmine ärimaaks, kinnistu jagamine ja planeeritavale maa-alale kokku 10 krundi moodustamine ning sinna kokku kolme kuni kahekorruselise ja kolme kuni kolmekorruselise äri- ja/või tootmishoone ehitamine.

Hoonestatud Suur-Sõjamäe 38 krundil on antud võimalus üksikelamu laiendamiseks.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles 2005. aastal Suur-Sõjamäe 36a kinnistu omanik OÜ Orto Kinnisvara.

Volikokku kehtestamisele kavatseb linnavalitsus saata Lasnamäe tänav 16 detailplaneeringu, millega on kavas lubada krundile kuuekorruselise korterelamu rajamine. Krundi omanik on OÜ Fonde Holding.

Linnavolikogule kehtestamiseks saadetakse kolmapäeval tõenäoliselt ka Kesklinna linnaosas asuva Pärnu maantee 126 kinnistu ja lähiala detailplaneering. Sinna kavatseb kuni 41 korteriga üheksakorruselist elu- ja ärihoonet OÜ Autoleping, kes taotles detailplaneeringu koostamise algatamist 2006. aasta suvel.