Henkelil valmis Ceresiti ehitussegude tehas


BNS 21.05.2010

Tartu linnapea Urmas Kruuse avab reedel Tartusse Ravila tööstusparki rajatud Henkeli Ceresiti ehitussegude tehase, mis läks maksma 55 miljonit krooni.

Tehase täisvõimsuseks on 30.000 tonni ehitussegusid aastas, teatas ettevõte.

Henkel Balti OÜ juhi Siiri Odrats-Koni kinnitusel on Ceresiti tooteid Baltimaade turu tarbeks seni toodetud Poolas ning vajadus kohaliku tootmise järele kerkis esile juba ammu.

Tootmise Eestisse kolimise juures näeb ettevõtte juht peamiste eelistena just vähenenud transpordikulusid ning võimalust kliente kiiremini ja paindlikumalt teenindada.

"Nüüdsest valmistatakse Ceresiti ehitussegud peamiselt Eestist pärinevast toorainest ning seejuures oleme suutnud saavutada sissetöötatud tootmisega võrreldes vähemalt samaväärse tootekvaliteedi," kinnitas Odrats-Koni. Kohaliku päritoluga tooraineks on Ropka Liiva liiv ja Kunda tsement.

Tootmisüksuse näol on tegemist väikseima Henkeli tehasega. "Kui me suudame end tõestada ja olla majanduslikult edukad, siis on Henkelil kavas samalaadset kohalikku tootmismustrit rakendada ka teistes maades," rääkis Odrats-Koni.