Uuele Tallinna vanglale pakuti 23 alternatiivset asukohta


BNS 19.05.2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sai uue Tallinna vangla alternatiivsete asukohtade päringule kolmapäevaseks tähtajaks 23 pakkumist.

Esitatud pakkumiste läbivaatamise komisjoni esimehe Andrus Kõre sõnul on huvi olnud väga suur - võimalike sobilike asukohtade osas on kaasa mõelnud nii eraisikud kui ka firmad.

RKAS-i kommunikatsiooni- ja turundusjuht Annika Loigu ütles BNS-ile, et RKAS on kõigile pakkujatele kinnitanud, et praeguse seisuga on ettevõtte eelistus Maardus olev kinnistu, küll aga võib alternatiivide läbivaatamine anda lisavõimalusi.

"Pakkumised peavad olema jõus kuni 23. augustini, selle aja jooksul anname ka tagasisidet võimalike edasiste sammude osas," lausus ta.

Varasema info põhjal ootas RKAS pakkumisi Tallinna lähistel asuva 20-30 hektari suuruse krundi omandamiseks, et leida nii alternatiivseid asukohti rajatavale Tallinna vanglale. Taoline kinnistu võis asuda kuni 25 kilomeetri kaugusel Tallinna kesklinnast.

Pakutaval kinnistul pidi muuhulgas olema piisav juurdepääs ühistranspordiga, mille võimalused pidid arvestama vangla 24-tunnise töökorraldusega.

Maardusse planeeritav Tallinna Vangla on tekitanud tüli riigi ja kütusetransiidiga tegeleva Vopak E.O.S.-i vahel, kuna viimase väitel piiraks vangla rajamine oluliselt tema äritegevust.

Vopak E.O.S. on kohtusse kaevanud Maardu linnavalitsuse otsuse väljastada vangla ehituseks ehitusluba.