Nõmme lõpetas turuhoone ahervare lammutamise


BNS 14.05.2010

Tules hävinud Nõmme turuhoone ahervare lammutamis- ja koristustööd on lõppenud, kuid hoone vundament jääb endiselt aiaga ümbritsetuks.

"Tänaseks võib öelda, et turuhoone rusude lammutamine ja koristamine on lõpetatud," kinnitas Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra BNS-ile. "Hoonest jäi püsti vaid vundament ning see jääb endiselt aiaga ümbritsetuks."

Vakra sõnul õnnestus hoonest päästa vaid metalldetailid, mida on kavas uue hoone ehitusel kasutada. "Kohal käinud muinsuskaitse ekspret nentis samuti, et hoone kõik konstruktsioonid hävisid tules täielikult."

Nõmme turuhoone lammutamine algas esmaspäeval ning töid teostas AS Temiir. Tööde maksumuseks koos käibemaksuga kujunes 90.000 krooni.

Tallinna Nõmme linnaosas puhkes 29. aprilli hilisõhtul seni teadmata põhjusel tulekahju Nõmme turu muinsuskaitsealuses peahoones, mis hävis põlengus täielikult.

Robert Natuse projekti järgi ehitatud hoone restaureeriti eelmisel aastal ning avati külastajatele mullu sügisel. Nõmme on välja kuulutanud hanke uue turuhoone ehitaja leidmiseks.