Riik otsib nõustajat Kose-Mäo PPP projektile


BNS 13.05.2010

Maanteeamet alustas riigihanget, leidmaks konsultanti, kes abistaks riiki Kose-Mäo tee-ehitusprojekti ettevalmistamisel.

Hankelepingu eesmärgiks on konsultandi töö tulemusena ette valmistada ja läbi viia avaliku- ja erasektori koostööprojekti (PPP) riigihange Kose-Mäo teelõigu projekteerimiseks, ehitamiseks ja hilisemaks hooldamiseks.

Hankel osaleva pakkuja viimase kolme majandusaasta keskmine netokäive peab olema vähemalt 25 miljonit krooni. Pakkuja peab viimase kolme aasta jooksul olema täitnud vähemalt ühe avaliku sektori asutuse nõustamise konsultatsioonilepingu, mille tulemusel on sõlmitud ehitusleping tee-ehituse PPP-projektis maksumusega vähemalt 1,5 miljardit krooni ilma käibemaksuta.

Hankele pakkumiste esitamise tähtaeg on 5. juuli. Leping on plaanis sõlmida kolmeks aastaks.

Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee Kose-Mäo teelõigu ehituseks peab riik leidma lisaks kütuseaktsiisi rahale täiendavaid vahendeid ning kaalumisel on erasektori kaasamine tee-ehitusse.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles mõne nädala eest, et Kose-Mäo teelõigu rahastamise osas saabub selgus umbes aasta või pooleteise jooksul.

"Ei saa välistada, et meil on siis muud võimalused rahastamiseks, aga ühe variandina on kaalumisel riigi ja avaliku sektori koostöö (PPP) rahastamisel ning see oleks erainvestoritega koos tegemiseks üks parimaid projekte," rääkis Parts.

Ministri sõnul võtaks teede puhul erainvesteerija endale kohustuse 25-30 aastaks ja see hõlmab kõiki erinevaid riske, kaasa arvatud remondid, ümberehitused ja liiklusohutus.

Samas kinnitas Parts, et kindlasti ei muutu teelõik tasuliseks.