Algas Tallinna linnahalli äärse jahisadama ehitushange


BNS 04.05.2010

Kinnisvaraarendaja AS TTP asutatud MTÜ Vanalinna Jahisadam käivitas hanke Tallinna linnahalli kõrvale väikelaevade sadama rajamiseks.

Hanget korraldab Teede Projektijuhtimise AS. Tegemist on väljakuulutamisega läbirääkimistega hankemenetlusega. Hankija soovib näha hankemenetluses vähemalt kolme taotlejat.

Eduka pakkuja väljaselgitamisel lähtub hankija 80 protsendi ulatuses hinnakriteeriumist ja 20 protsendi ulatuses pakkuja eelnevast kogemusest.

Hankelepingu kestuseks on 15 kuud. Hankele saab pakkumisi esitada 18. maini.

Varasema info põhjal tegeles linnahalli kõrval asuvate Logi 8, 9 ja 10 kinnistute arendusega TTP sidusettevõte OÜ Logi Projekt, kes pidi kinnistutele rajama viis kuni kuuekorruselist äripindadega korterelamut, jahisadama ja kaldapromenaadi. 100-kohaline jahisadam koos jahtklubi hoonega pidi vastu võtma kuni 24-meetriseid purjekaid ja kaatreid.

TTP nõukogu esimees ja Logi Projekti juhatuse liige Tiit Aava ütles teisipäeval BNS-ile, et mittetulundusühing loodi selleks, et eraldada üksteisest sadama ja korterelamute ehitus.

"Projektdokumentatsioon, mille alusel hange välja kuulutati, näeb ette mahult 130-kohalise sadama rajamise," lausus Aava. Hanke eeldatav maht on tema sõnul 50 miljoni krooni ringis.

Aava sõnul on sadama valmimine planeeritud 2011. aasta suveks, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn.

Ta märkis, et kaldapromenaad ei kuulu sadama hanke mahtu, vaid ehitatakse koos elamutega, kuna see pole tehniliselt teisiti võimalik.

Aava lisas, et Logi 8, 9 ja 10 kinnistute detailplaneeringu eeldatav kehtestamise aeg Tallinna linnavolikogus on juuni esimene pool.

Tallinna linnavalitsus võttis antud planeeringu vastu 2008. aasta juunis.