Tallinn remondib 408 miljoni krooni eest tänavaid


BNS 29.04.2010

Tallinna eelarves on tänavu teede ja tänavate remondiks ette nähtud 408 miljonit krooni, millest suurem osa kulub Ülemiste liiklussõlme väljaehitamiseks.

"Tallinna ühe olulisema liiklussõlme rekonstrueerimise kulud kaetakse küll 750 miljoni krooni ulatuses Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist, kuid projekti kogukulud ulatuvad üle miljardi krooni ja oma finatseering, mis miljardist puudu jääb rahastatakse Tallinna eelarvest," teatas Tallinna abilinnapea Deniss Boroditš.

Vastavalt eelarve võimalustele tehakse ka sel aastal linnavalitsuse teatel tänavate kapitaalremonti kõikides Tallinna linnaosades.

16. aprilli alustati kapitaalremondiga Mustamäel Keskuse tänaval. Selle projekti maksumus on 5,5 miljonit krooni ja tööde lõpetamise esialgne tähtaeg on 15. juuli. Keskuse tänava 600 meetri pikkuse remondi projekteeris Teedeprojekt OÜ ja ehitaja on Tallinna Teede AS.

Neljapäeval alustas AS Talter Seli asumi tänavate taastusremonti. Lepingu kohaselt korrastatakse Seli asumis Ümera ja Raadiku tänavate kõnni- ja sõiduteed. Töödelepinguline maksumus on 4,1 miljonit krooni ja tööde lõpetamise tähtaeg on 2. juuli 2010.

Esmaspäeval algab remont Randla tänaval, Pelguranna ja Puhangu tänava vahelisel lõigul. Ehitaja on Lemminkäinen Eesti AS, projekteeris Sweco Projekt AS, remonditava teelõigu pikkus on üks kilomeeter ja maksumus on kuus miljonit krooni. Tööde esialgne lõpptähtaeg on 15. august.

Kesklinnas valmib juunis Tehnika tänava pikendus Veerenni tänavast Filtri teeni. Sealsete ehitustööde käigus ulatuslik pinnasereostus endise asfalditehase kohal. Selleks otstarbeks sai linn keskkonnainvesteeringute keskuselt kuus miljonit krooni. Veerenni tänava ja Filtri tee ühendusteed ehitaja on Tallinna Teede AS.

Veerenni-Filtri ehitust rahastatkse Euroopa Regionaalarengufondist. Lepingu kogumaksumus on 26.070.055 krooni, mida rahastatakse välisabist 85 protsendi ulatuses ja 15 protsenti on Tallinna omafinatseering.

Pelgulinnas kuulutatakse peagi välja Ristiku tänava kapitaalremondi hange. Kristiines on kavas remontida Vindi tänav. Haaberstis on kavandatud sisemise ringtee uuendamine ja Astangu tänava ning sellega ühenduses olevate teede remont.

Pirital ehitatakse tänavu ringi Rummu ristmik. Lasnamäel on kavas Punase tänava kapitaalremont Pae tänavast Smuuli teeni ja Kärberi tänava remont.