Vihula Mõisa härrastemaja renoveerimistööd on lõppenud


Pressiteade 27.04.2010

Vihula Manor Country Club & Spa avas 24. aprilil renoveeritud mõisakompleksi peamaja oma uues hiilguses külalistele. Peahoones paikneb 70 kohane a la carte restoran La Boheme, raamatukogu, sigarituba, veinikelder, vastuvõtt ja lobby baar ning kokku 8 hotellituba, sealhulgas ka von Schuberti Presidendisviit.

"Vihula Mõisa peahoone täieliku renoveerimisega on kaks kolmandikku kogu mõisaansamblist meie külaliste käsutuses," räägib Tarmo Bachmann, Vihula Mõisa uus tegevjuht. "Seda võib nimetada üheks suuremaks ja kindlasti kiireimaks mõisate renoveerimise projektiks terves Eestis."  "Ühe tunni autosõidu kaugusel Tallinnast asuv Vihula Mõis on ideaalne paik puhketuristidele ja spaamõnude nautijatele, konverentside ja seminaride pidamiseks, incentive üritusteks ning suurejooneliste pulmapidude korraldamiseks," märgib Bachmann.

Vihula Mõisas on viimase kahe ja poole aasta jooksul ette võetud suuremahulised investeeringud, renoveeritud on kogu ajalooline mõisasüda. Tänaseks pakub Vihula mõis luksulikku majutust 47 mugavas hotellitoas ja sviidis; lisaks on mõisakompleksis Kaval Antsu trahter 50 inimesele, von Schuberti veinibaar 30 inimesele, Palmimaja konverentsi -ning banketiruum 100 inimesele, Õliaida seminariruum 20 inimesele ja Peamaja seminariruum 12 inimesele; Teemaja ning veinikelder. Maikuu alguses valmib 120 inimest mahutav konverentsi ja banketi saal mõisa aidahoones.

Vihula Mõisa arenguprojekti eesmärk on järgmise 3 aasta jooksul taastada täismahus vana ja väärikas mõisaansambel, mis koosneb kahest härrastemajast, 25 muust ajaloolisest hoonest ja pea 50 hektarist maast. Laiemaks eesmärgiks on arendada Vihula mõisast välja rahvusvaheline turismiatraktsioon. Sellises mahus investeering majanduse madalseisus on kahtlemata suur väljakutse, kuid samas ka väga vajalik nii ettevõtte, Põhja-Eesti piirkonna kui ka üldiselt Eesti konkurentsivõime tõusuks. Vihula mõisa uuestisünd ja arenemine kogu Põhja-Eesti piirkonna jaoks oluliseks turismiobjektiks

Vihula Manor Country Club &Spa operaatoriks on "Unique Hotels" grupp,; ketti kuuluvad veel ka Von Stackelberg Hotel Tallinn, Unique Hotel Mihkli ja City Hotel Tallinn.