Tallinn pikendas eellepet linnahalli võimaliku arendajaga


BNS 26.04.2010

Tallinna linnavalitsus pikendas linnahalli arendamisest huvitatud USA firmaga Tallinn Entertainment LLC eelmise aasta mais sõlmitud eellepingut.

Samas soovivad osapooled linnahalli arendamisse jätkuvalt kaasata Ameerika Ühendriikide Eravälisinvesteeringute Korporatsiooni (Overseas Private Investment Corporation - OPIC), kelle osalemine sõltub Eesti riigi garantiist projektile.

Rahandusminister Jürgen Ligi on varem väljendanud vastuseisu riigipoolse garantii andmisele.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles esmaspäeval BNS-i küsimusele vastates, et OPIC-i pakutav 250 miljonit USA dollarit oleks ka riigi jaoks suur raha. See raha oleks mõeldud infrastruktuuri arendamiseks ja just praegustes majandusoludes on Aasa sõnul õige aeg investeeringuteks infrastruktuuri.

Aas kinnitas, et kõnelused riigiga jätkuvad. Riik on tema sõnul küsinud projekti kohta täiendavat infot.

Tallinna ja Tallinn Entertainment LLC eelleping pikenes poole aasta võrra. Tallinna ja USA firma ühisfirma moodustamise detailid, sealhulgas täpsed rahasummad ja osapoolte osaluste suurus saavad Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul selgeks, kui osapooled jõuavad lõpliku lepingu sõlmimiseni.

Tallinn Entertainment LLC esindaja Ronald S. Lauder rõhutas linnahalli projekti tähtsust linna külalistele suunatud objektina ja väitis, et see annaks otseselt ja kaudselt tööd 10.000 inimesele.

Linnahallist peaks USA firma nägemuses saama kultuuri- ja konverentsikeskus. Selle juurde peaks kuuluma hotell, erinevad toitlustus- ja meelelahutusasutused.

OPIC on USA asutus, mille ülesandeks on kapitali mobiliseerimine ning kaasabi osutamine Ameerika Ühendriikide eraettevõtete osalemisele teiste riikide majanduslikus ja sotsiaalses arengus.

OPIC on välja töötanud kindlustustoote, mis kompenseerib riigi poolt võetud garantiikohustuse mittetäitmist.