Kaarma volikogu keelas Kudjapel tuulikute püstitamise


BNS 23.04.2010

Saaremaal asuva Kudjape väikeelamute piirkonna elanike pöördumise peale otsustas Kaarma vallavolikogu kolmapäeval keelata Kudjape alevikus tuulegeneraatorite ja muude analoogsete suurte mastrajatiste paigaldamise, kirjutab ajaleht Oma Saar.

"Volikogu seisukoht oli, et meie generaatoreid ei luba ja ei luba ka suuri torne ehitada edaspidi," sõnas volikogu esimees Urmas Lehtsalu.

Samas on Kaarma vallavalitsuse 15. jaanuaril väljastatud ehitusloa alusel andnud Kudjapel elavale Rein Õuele õiguse paigaldada otse linnaservas oma koduhoovi kuni 15 meetri kõrgune tuulegeneraator.

Tuuliku paigaldamise luba tekitas naabrites pahameelt, sest ehitusloa väljaandmise dokumentatsioonis oli mitmeid puudusi.

Seetõttu peatas vald ajutiselt ehitusloa ja palus Õuel dokumente täiendada andmetega tuuliku varju ja müra mõjudest naaberkinnistutele. Lisauuringud kinnitasid, et kardetud mõjud puuduvad või jäävad lubatud piiridesse.

See, kas Õun tohib oma tuuliku püstitamist jätkata ei ole Lehtsalu sõnul otsustatud. "Vald alles räägib temaga selles osas läbi," lausus Lehtsalu.

Ka vallavanem Margus Mägi tunnistas, et edasine sõltub Rein Õuega läbirääkimiste tulemusest. Hetkel ei viibi Õu Eestis.

Mägi nentis, et antud juhul võib Õue tuulegeneraatorit käsitleda pilootprojektina just seetõttu, et selleks väljastati ajutine ehitusluba.

"Rohkem neid Kudjapele ei tule, see on kindel, sest kogukonna suhtumine sellesse on meile nüüd teada," kinnitas ta.