Ameerika firma soovib linnahalli rahastamiseks lisaaega


BNS 21.04.2010

Tallinna linnahalli ja selle lähiala arendamiseks eellepingu sõlminud Ameerikas registreeritud ettevõte Tallinn Entertainment LLC soovib projekti rahastamiseks lisaaega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas kinnitas, et selle kuu lõpus tuleb ameeriklaste delegatsioon Eestisse. "Oleme saanud signaali, et nad soovivad eellepingut pikendada poole aasta võrra, ja linn on sellega põhimõtteliselt nõus," märkis Aas. See tähendaks ameeriklastele lisaaega, et oma rahaasjad korda sättida.

Oma huvi linnahalli vastu väljendas ka Tallink. Tallinki üks juhte Ain Hanschmidt kinnitas ajalehele, et nende huvi linnahalli vastu pole sugugi jahtunud. "Oleme linnahalli suunas palju tööd teinud, pannud rohkelt raha sisse ja teinud ka eskiise," märkis Hanschmidt. "Meie huvi on küll olemas - linnahalli piirkond on väga hea koht, kustkaudu Tallinn merele avada."

Taavi Aasa kinnitusel ei ole linnal Tallinki esindajatega linnahalli teemadel juttu olnud. Linna ja ameeriklaste vahel sõlmitud kokkulepe sisaldab veel üht karmi kitsendust C= kui pooled ei jõua eksklusiivperioodi jooksul kokkuleppele ja tehing jääb poolte vahel sõlmimata, ei tohi linn kaheksa kuu jooksul alates eksklusiivperioodi lõppemisest sõlmida tehinguid ega kokkuleppeid kolmandate isikutega.