Arendaja andis Tallinnale üle 312 munitsipaalkorterit


BNS 16.04.2010

Tallinna linnavalitsuse teatel andis arendaja linnale üle järgmised kolm Lasnamäel Raadiku munitsipaalelamukvartalis valminud kortermaja.

Kolmes 15-korruselises tornmajas on kokku 312 korterit, neist kolmandiku tulevased üürnikud on linnaosade eluasemekomisjonid praeguseks välja valinud.

Linnavalitsus kinnitas sel nädalal teise programmi käigus 101 korteri üürileandmise, nendest 63 korterit lähevad noortele peredele ja 38 nõndanimetatud linnale vajalikele töötajatele.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk kiitis linnavalitsuse teates kortereid ja nende soodsat üürihinda ning märkis, et munitsipaalkorterite rajamise vajalikkust tõestab asjaolu, et linnalt korterit üürida soovijate järjekorras on üle 1000 leibkonna.

Teises etapis valminud kolme elamu kokku 312 korterist 42 on ühe-, 90 kahe-, 135 kolme- ja 45 neljatoalised. Neist 180 korterit antakse üürile Tallinna teise elamuehitusprogrammi raames korteritaotluse esitanutele. 71 korterit on ette nähtud Kopli liinide elanike ümbermajutamiseks ja 61 korterit linnaosade valitsustes eluruumi taotlejana arvele võetud isikute majutamiseks.

Tallinn võtab Raadiku tänav 8 asuval kinnistul vastavalt linna ja arendaja vahel sõlmitud lepingule kasutusse kokku üheksa korterelamut, neist kolm maja 420 korteriga on juba valminud ja üürnikega asustatud.

Raadiku munitsipaalmaju ehitab Raadiku Arendus OÜ, mille omanikeringis on mitu ehitussektoris tegutsevat ettevõtjat.