Võhma linna katlamaja ehitushanke võitsid Eviko ja Wetorex


BNS 15.04.2010

Võhma linna kommunaalettevõtte AS-i Võhma ELKO käivitatud linna katlamaja hakkepuidu küttele ümberehitamise hankel tegid 11,95 miljoni krooniga parima pakkumise ühiselt AS Eviko ja OÜ Wetorex.

Võhma linnapea Avo Põder ütles BNS-ile, et kokku laekus katlamaja hankele seitse pakkumist, millest odavaim oli Eviko ja Wetorex pakkumine ning kõige kallim pakkumine oli 17,2 miljonit krooni. Hinnad sisaldavad käibemaksu.

Lisak valis Võhma ELKO välja parima pakkumise linna soojustrasside rekonstrueerimistööde hankel, mille võitis AS Esro 1,2 miljoni krooni suuruse pakkumisega, rääkis Põder.

Tema sõnul laekus soojatrasside hankel kokku kuus pakkumist, millest odavaim oli Esro pakkumine ning kalleim 1,7 miljoni krooni suurune pakkumine.

Varasema info kohaselt tuleb katlamaja projekteerimise ja ümberehituse hanke raames eelprojekti ja tehnilise kirjelduse alusel paigaldada kolme megavatise võimsusega hakkepuidu katel, rajada 576-ruutmeetrine hakkehoidla ning 216-ruutmeetrine automaatlao hoone koos transporditeega.

Lisaks peab hanke võitja rajama juurdepääsuteed ja piirdeaiad, tegema kõik vajalikud automaatika-, seadistus- ja ühendustööd ning paigaldama ümber ja ühendama süsteemiga katlamajas olev põlevkiviõli katel.

Soojatrasside hanke raames tuleb projekteerida ja rekonstrueerida 477 jooksvat meetrit eelisoleeritud torudest soojatrasse läbimõõduga 50 ja 65 millimeetrit. Tööde lõppedes peab edukas pakkuja taastama haljasalad ja tänavakatted.

Mõlema hanke puhul on hankelepingu kestus kuus kuud.

Projekte rahastavad Võhma Elko ja kaasrahastajana Euroopa Liidu Regionaalarengufond läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse.