Elektrirongide kiirust tõstab 232-miljoniline investeering


BNS 12.04.2010

Majandusminister Juhan Parts allkirjastas rahastamisotsuse, suunates 232 miljonit krooni Ühtekuuluvusfondi raha elektrirongide raudteeliinide kontaktvõrgu rekonstrueerimiseks, mis tõstab rongide kiirust.

Kontaktvõrkude ja veoalajaamade rekonstrueerimine lõikudel Tallinn-Paldiski ja Keila-Vasalemma on tihedalt seotud plaanitava Tallinna-Paldiski ja Keila-Riisipere raudtee rekonstrueerimisega. Projektid võimaldavad tõsta elektrirongide sõidukiirust kuni 120 kilomeetrini tunnis, teatas majandusministeerium.

Kontaktvõrgu rekonstrueerimistööd algavad sel sügisel ja lõppevad 2012. aasta lõpuks.

Ministeerium märkis, et korrastatud kontaktvõrk ja kiirem raudtee aitavad suurendada ühistranspordi populaarsust ning edendada rööbastransporti, mis on keskkonnasõbralikum võrreldes autotranspordiga. Kokku suunab ministeerium raudtee-investeeringuteks 2,9 miljardit krooni.

Kontaktvõrgu uuendamine on jätkuks varasematele raudtee arendamise projektidele. Eelnevalt on tulnud otsus uue veeremi soetamiseks, reisijate platvormide uuendamiseks ning raudtee rekonstrueerimiseks Tallinna-Tapa lõigul.

Euroopa Regionaalarengu- ja Ühtekuuluvusfond toetab Eesti transpordisektorit aastatel 2007-2013 9,8 miljardi krooniga. Tänaseks on otsustatud toetust anda 18 transpordi infrastruktuuri arendamise projektile.