Tesman kvalifitseerus siiski Kuressaare vallide hankel


BNS 30.03.2010

Riigihangete vaidlustuskomisjon nõudis siiski Kuressaare linnuse vallide restaureerimise-konserveerimise hankel osalenud AS Tesmani kvalifitseerimist, kirjutab maakonnaleht Meie Maa.

"Reedel saime vaidlustuskomisjoni otsuse, mis näitab, et Tesmani esitatud vaie meie vastu tunnistati rahuldatuks ja see tähendab, et peame Tesmani uuesti kvalifitseerima," ütles Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa.

"Seda me teeme ja põhimõtteliselt taastub endine olukord, kui esialgu Tesmani kvalifitseerisime ja siis esitas vaide OÜ Primus," lisas Püüa.

Püüa avaldas aga kartust, et sel juhul ootab ees taas uus vaie. "Praegusel raskel ajal kuluks igale ehitusettevõttele raha ära, seepärast see võitlus käib."

Püüa sõnul pole töödega alustamine vallide restaureerimiseks-konserveerimiseks vaide tõttu siiski veninud. Ka pole tema hinnangul ohtu, et töödega graafikusse ei mahutaks, kuna tööde teostamise aeg on piisavalt pikk - viis aastat.

Pärast kvalifitseerimisotsust tuleb taas oodata seitse tööpäeva. Kui selle jooksul uut vaiet ei tule saab otsustada võitja.

Märtsi algul kvalifitseerus Kuressaare piiskopilinnuse vallide restaureerimiseks-konserveerimiseks viiest pakkujast kolm. Esialgu kvalifitseeris riigihanke hindamiskomisjon ka Tesmani pakkumise, ent samuti hankel osalenud OÜ Primus PR esitas sellele vaidlustuse.

Riigihangete vaidlustuskomisjon ei vaadanud Primuse vaiet läbi, kuna Saaremaa muuseum jõudis enne Tesmani kvalifitseerimise otsuse tühistada Tesmani objektijuhi Rein Kallase personaalse muinsuskaitse tegevusloa aegumise tõttu. Tesman omakorda esitas vaide Saaremaa muuseumi vastu. Kuressaare kindluse bastionaalse vööndi konserveerimise ja restaureerimise riigihanke võitjaks kuulutatud ettevõte peab projekteerima ning ehitama ka kindluse alal asuvad vee-, kanalisatsiooni-, elektri- ja sidevõrgud ning juurdepääsurajatised.

Projekti rahastavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja kultuuriministeerium.

Püüa andmeil kulub restaureerimis-konserveerimistöödeks kokku 60 miljonit krooni pluss käibemaks.