Tulevikus võivad Paljassaare sadamas randuda ristluslaevad


BNS 30.03.2010

Kuna turistide hulga suurenedes võib Tallinnas linnahalli lähistel asuv Vanasadam kitsaks jääda, siis arvestab Tallinna Sadam, et alternatiivina võiks kasutada tulevikus Kopli poolsaarel olevat Paljassaare sadamat, kirjutab Eesti Päevaleht.

Paljassaare sadam on hetkel kaubalaevade päralt. "Kui praegu vaadata, kuidas sealne kant välja näeb ja milline on sealne infrastuktuur, et kiiresti, mugavalt ja turvaliselt linna pääseda, siis on pilt nukker. Seetõttu me praegu kruiisilaevu sinna viia ei ürita, aga kui saab reaalsuseks piirkonna arenguvisioon, siis on see arvestatav alternatiiv," ütles Tallinna Sadama pressiesindaja Sven Ratassepp.

Paljassaare sadamat tahab linn tulevikus näha oluliselt inimestele ligipääsetavamana kui praegu. Sinna on kavandatud nii rannapromenaad, elamud kui äripinnad.

"Sadama akvatoorium ehitatakse ümber jahisadamaks, aga et süvis on hea, siis saab siia tuua ka suuri purjelaevu, jahte ja kruiisilaevu," ütles linnaarhitekt Endrik Mänd.

Tallinna Sadam on Paljassaare kaid juba ristlusturistide vastuvõtuks kasutanud. Seda siis, kui Vanasadamas ei ole suure hulga laevade tõttu ruumi olnud.

Tänavu ootab Tallinna Sadam Tallinna 273 ja Saaremaale kaht ristluslaeva. Kokku võiks nendega Eestit külastada umbes 40.000 reisijat.