Eesti Posti peamaja omanik alustab hoone remonti lähiajal


BNS 25.03.2010

Tallinna kesklinnas aadressil Narva maantee 1 asuva endise Eesti Posti peamaja uus omanik kinnisvarafirma AS-i Altenberg-Reval tütarfirma OÜ Promethean kavatseb lähiajal hoone remonti alustada.

Nii Altenberg-Revali kui Prometheani juhatuses olev Rootsi ärimees Claes Magnus Akerborg rääkis BNS-ile, et esialgu väikeseks ostukeskuseks kujundatava hoone sise- ja väliremonditööd algavad enne suve.

Akerborg märkis, et praegu on vara öelda, millise fookuse ja iseloomuga hoone tuleb.

"Loodame, et suudame luua atraktiivse kaubanduspinna huvitava poodidesegu, restorani, kohviku ja postkontoriga," lausus ta.

Akerborgi sõnul kavatseb Promethean koos oma partneri ja peamise omaniku Rootsi kinnisvarafirmaga CA Fastigheter AB töötada välja üldise plaani peapostkontori arendamiseks.

Kuna praegune majandusolukord on sellises seisus, et veel mitmeid aastaid pole reaalne alustada mõnda väga suurt projekti, siis on peapostkontori hoone suhtes tulevikuplaanide tegemiseks palju aega, märkis ta samas.

Altenberg-Reval on varem teatanud, et esialgu jääb peapostkontori vana hoone alles ja uue hoone ehitus võib majandusolude paranemisel tulla kõne alla viie aasta pärast.

Detailplaneering lubab postimaja asemele ehitada seitsmekorruselise hoone.

Eesti Post müüs postimaja märtsi algul pärast pikki kõnelusi Prometheanile.

Krediidiinfo andmeil on Prometheani omanik OÜ Letona Properties, kus CA Fastigheter AB-l on enamusosalus. CA Fastigheter AB on ka Narva Kreenholmi tekstiilivabriku ajaloolise ala arendaja OÜ Narva Gate üks omanikke.