Tallinna transpordikool küsib remondiks lisaraha


BNS 24.03.2010

Tallinna transpordikool taotleb haridus- ja teadusministeeriumilt pool miljonit krooni lisaraha ajaloolise õppekorpuse läbijooksva katuse remondiks.

1895. aastal ehitatud õppekorpus on arhitektuurimälestiste nimekirjas ja viimati pandi sellele uus plekk-katus 1969. aastal pärast koolimaja põlengut.

Kooli direktori Valeri Aava sõnul on katus ekstreemsemates ilmastikuoludes ka varem lekkinud, kuid tänavune talv on muutnud hoone konstruktsioonide säilivuse kriitiliseks. Ta lisas, et samuti on praegu kasutuks muutunud mullu ligi 900.000 krooni eest paigaldatud tuletõrje signalisatsioonisüsteem - kuna vesi jookseb katusest läbi, satub see anduritele ja käivitab alarmseadmed.

Transpordikool on võtnud hinnapakkumisi, mille järgi kuluks remondile 500.000 krooni. "Loodan, et raha pole riigist veel täielikult otsa saanud ja leitakse võimalus olukorda lahendada," lisas Aava.

Ka Tallinna kultuuriväärtuste amet märkis, et hoone katus pole sadevetekindel, esinevad tõsised läbijooksud ja olukord on karmi talvega tunduvalt hullemaks läinud. "Praeguse olukorra jätkumisel halveneb maja niiskustehniline seisund kiiresti ja lühikese ajaga võivad puitvahelagedega vanas hoones kujuneda olulised põhikonstuktsioonide kahjustused, mille likvideerimine nõuab hiljem suuri kulutusi," märkis ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Dubovik.

Ta lisas, et amet on teadlik selles, et praegusel ajal on raske investeeringuteks raha leida, kuid tekkinud olukorras on kiiresti vaja kasvõi esmast remonti läbijooksude peatamiseks.

Transpordikooli maja vana osa on tunnistatud kultuurimälestiseks kui endine Tallinna raudtee-tehnikakool ja hoone on hinnatav ka arhitektuuriajalooliselt, olles hästi säilinud mahu ja detailidega historitsistlik koolimaja.