Läti firma projekteerib Eesti toel kaks Gruusia piiripunkti


BNS 24.03.2010

Läti firma Magi Style koostab Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) rahastamisel kahes Gruusia piiripuktis veterinaarkontrolli hoone asendiplaani ja projekti.

Läti ettevõte võitis RKAS-i väljakuulutatud riigihanke fütosanitaar- ja veterinaarkontrolli hoone projekteerija leidmiseks Gruusias Sadakhlo ja Red Bridge piiripunktis. RKAS maksab Läti firmale kummagi piiripunkti juurdeehituse projekteerimistööde eest 304.758 krooni.

Sadakhlo piiripunkt asub Gruusia-Armeenia piiril ning Red Bridge piiripunkt Gruusia-Aserbaidžaani piiril.

Riigi Kinnisvara AS ja Gruusia tolliamet sõlmisid veebruari keskel Thbilisis koostööleppe, mille raames nõustab RKAS Gruusiat rahvusvahelistele nõuetele vastava moodultüüpi piiri- ja tollipunkti kirjelduse ning eskiisprojekti koostamisel, kahele Gruusia piiripunktile projekteerimistööde tellimisel ning ehitushanke korraldamiseks hankedokumentide ettevalmistamisel.

Projekti rahastab Maailmapanga finantseeritav põllumajanduse arenguprojektide koordinatsioonikeskus.

Projekti prioriteet on tõhustada veterinaar- ning fütosanitaarkontrolle, vältimaks loomataudide, inimestele ja loomadele ühiste nakkushaiguste ning taimehaiguste ja taimekahjurite sissekandumist teistest riikidest Gruusia territooriumile. Projekti lõppedes paraneb eelkõige Gruusia võimekus piiri- ja tollikontrolli rakendamisel.

Gruusia on Eesti arengukoostöö alase abi sihtriik ning Eesti on ka varem toetanud Gruusia piirivalvetöö võimekuse tõstmist. Näiteks sai Gruusia siseministeerium mullu suvel Eesti toel piirivalvevarustuse võltsitud reisidokumentide ja varastatud autode avastamiseks ning autode salakaubanduse tõkestamiseks Kaukaasia piirkonnas.