Vormsile võib tulla ligi 20 tuulikut


BNS 23.03.2010

2009. aastal tuulepargi kavandamist alustanud Vormsi Tuulepark OÜ juhatuse liikme Marek Tamme sõnul kaalub ettevõtte saarele alustuseks 20 tuuliku rajamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ettevõtte on võtnud sihikule Suuremõisa ja Mõisaholmi piirkonna ning Hosby ja Sviby vahelise ala. Saarel on püsielanikke ligikaudu 200.

"Hiljem selgub optimaalne tuulikute arv, mis arvestab looduse ja inimeste võimalikult vähese mõjutamise vajadusega," kinnitas Tamm.

Tuulikute võimsuse kohta ütles Tamm, et enne ehitamise alustamist tuleb välja valida kohalikes oludes kõige tootlikumad tuulikud. "Parema tootlikuse tagavad praegu kolme megavati võimsusega tuulegeneraatorid," täpsustas Tamm.

Nelja maakonna - Saare, Lääne, Hiiu ja Pärnu - ühine tuuleenergeetika detailplaneering on ettevalmistamisel ja see kehtestatakse praeguse kava kohaselt 1. jaanuariks 2012.

Tuulepargi mõju keskkonnale hinnatakse tänavu aprillist septembrini. Avalike aruteludega ja ja sellele eelneva avaliku väljapanekuga tahetakse ühele poole jõuda oktoobri keskpaigaks.