Tallinn avab uuendatud Kiek in de Köki ja bastionikäigud


BNS 22.03.2010

Tallinn avab kolmapäeval pidulikult põhjalikult rekonstrueeritud Kiek in de Köki torni koos Ingeri ja Rootsi bastionide käikudega, alates neljapäevast pääsevad sinna ka külastajad.

Kiek in de Köki tornis ja bastionikäikudes on avatud uus ekspositsioon "Ajarännak. Tallinn 1219-2219", mis tutvustab multimeedia-, video- ja helilahenduste abil Tallinna tekkimist ja kujunemist, linna kaitserajatiste ajalugu ja tähtsamaid sõjalisi sündmusi.

Uuenenud Kiek in de Köki esimene ja teine korrus võõrustavad ajutisi näitusi, teatas Tallinna pressitalitus BNS-ile.

Kolmanda korruse väljapanek "Kindel linn" annab ülevaate Tallinna kindlustustest läbi sajandite ning kuritegudest ja karistustest vanas Tallinnas. Neljanda korruse väljapanek "Tallinn sõdades" tutvustab linnaga seotud tähtsamaid sõdasid ja merelahinguid ning omaaegseid epideemiaid ja näljahädasid.

Viienda korruse relvakambris saavad huvilised tutvuda relvakogu väljapanekuga ja proovida kätt laskesimulaatoril. Kuuendal korrusel on avatud kohvik, mille lakke on kinnitatud suur kuul-ajamõõtja.

Tornist bastionikäikudesse viiv uus tunnel on ääristatud sammastega, mis tutvustavad eri ajaarvamisi. Käikudes saab sõita maa-aluse rongiga. Bastionikäikude väljapanek keskendub käikude ajaloole, liikudes kronoloogiliselt ajas tagasi 17. sajandisse.

Kiek in de Köki ja bastionikäikude rekonstrueerimist toetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Projekti rahastasid Euroopa regionaalarengu fond ja Tallinna linn. Projekt läks maksma 28,4 miljonit krooni, millest EAS andis 21 miljonit ja Tallinn 7,4 miljonit krooni.