Tallinn saadab Poska tänava arenduse planeeringu volikokku


BNS 16.03.2010

Tallinna linnavalitsus kavatseb kolmapäeval volikokku kehtestamisele saata Poska tänava kinnistuid hõlmava detailplaneeringu, millega OÜ Estconde E saab ehitusõiguse kuuele kortermajale.

Viis korterelamut on kavandatud kolmekorruselistena ja üks neljakorruselisena. Detailplaneeringusse on hõlmatud J. Poska tänav 31, 31a, 33, 35, 37 ja 39 kinnistud kogupindalaga 0,96 hektarit, selgub Tallinna kolmapäevase istungi materjalidest.

Planeeringuala asub J. Köleri, F. R. Faehlmanni, L. Koidula ja J. Poska tänavaga piiratud kvartalis. Tegemist on Kadrioru vanima, niinimetatud Slobodaa alaga.

Koos olemasolevatega on alale kavandatud kokku kuni 25 korterit. Uushoonestus peab nii plaanilt, kõrguselt kui fassaadi kujunduselt olema liigendatud, et ehitatavad hooned sobiksid Kadrioru slobodaale iseloomulikku hoonestusstruktuuri.

Materjalikasutus kruntide sügavusse planeeritud hoonete puhul peab lähtuma piirkonnale iseloomulikest traditsioonilistest ehitusmaterjalidest, fassaadide kujunduses tuleb kasutada puitu vähemalt 50 protsendi ulatuses.

Hoone tüübiks on valitud linnavilla, et mitte oluliselt suurendada elanike arvu piirkonnas.