Solaris kempleb ehitajatega 30 miljoni krooni pärast


BNS 16.03.2010

Solarise keskuse omanike ja kaubanduskeskuse ehitajate Merko ja Skanska vahel on tekkinud vaidlus viimase 30 miljoni krooni väljamaksmise üle, kirjutab Äripäev.

Merko Ehituse juht Tiit Roben ütles ajalehele, et Solarise keskus on ehitajatele alates oktoobrist 30 miljonit krooni võlgu. "Ehitajad on oma võla sissenõudmiseks pöördunud Solarist garanteerinud panga poole. Solarise keskuse esitatud hagi on katse pangapoolset väljamakset pidurdada," ütles ta.

Keskus maksis kokku üle miljardi krooni.

Solarise projekti juht Peeter Rebane süüdistab ehitajaid praagis ning topeltarvete esitamises.

Ehitajad tunnistavad topeltarvete eksitust, kuid kinnitavad, et tasaarvelduse protokollid on koostatud ja asi lahendatud. Nende hinnangul on Solaris oma nõuded esitanud, et võla maksmist venitada.

Solaris soovib hagis ka hüvitist pärast valmimist alla kukkunud kinosaali lae eest. Ettevõte taotles ka viimase makse peatamist, mille kohus rahuldas.

Tiit Robeni sõnul Merko ja Skanska hagi ei aktsepteeri. Ehitajad ei eita kahju, mida keskus kannatas kino ümberehitamise ajal, kuid leiavad, et ei pea kinni maksma tellija avapidude arveid ja kampaaniaid, mida kahjudena esitatud on.

Ehitusfirmadel on hagile vastamiseks aega 5. aprillini.