Ministeerium ei toeta Tallinna trammiprojekti


BNS 09.03.2010

Tallinna linnapea Edgar Savisaar saatis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile (MKM) taotluse lisada Tallinna trammiprojekt Euroopa Liidu (EL) rahastatavate projektide hulka, mille ministeerium taas tagasi lükkab, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ministeerium ei ole linnale veel ametlikku vastust saatnud, aga pressiesindaja Rasmus Ruuda sõnul lükatakse see järjekordselt tagasi.

2008. aastal sai samale projektile saatuslikuks seik, et see oli toona veel varajases ettevalmistusstaadiumis, kirjutab leht.

Nüüdses kirjas ministeeriumile kinnitas Savisaar, et koostatud on projekti teostatavusuuring ja hulk aruandeid, millest peaks rahastusnimekirja pääsemiseks piisama.

Ruuda sõnul pooldab ministeerium projekti kui sellist. "Siiski ei saa MKM Tallinna trammiprojekti praegu toetada, kuna olemasolev tasuvusanalüüs pole piisavalt täpne, ega anna selget vastust projekti sotsiaalmajandusliku tasuvuse kohta," lisas Ruuda.

Küsimusi tekitab eelkõige projekti maksumuse hinnang, mis vajab täpsustamist. Samuti on ministeeriumi hinnangul vaja selgemat arusaama transpordivõrgu arendamise kohta laiemalt.

Tallinna transpordiameti juhataja Andres Harjo pidas süüdistust puuduliku dokumentatsiooni kohta pigem demagoogiaks. "Kõik tööd, mis valmisid on üle vaadanud ka MKM-i esindaja projekti järelevalvekomisjonis," märkis Harjo.

Harjo sõnul küsitakse esialgu raha vaid kesklinna-Lasnamäe liini rajamiseks. Projekti hinna üle ta spekuleerida ei soovinud, öeldes, et see sõltub töövõtjate hinnapakkumisest.