Avastuskeskuse arhitektuurivõistluse võitis KAOS Arhitektid


BNS 02.02.2010

Eesti Energia ja Energia avastuskeskus korraldatud arhitektuurivõistluse avastuskeskuse hoone ja endise elektrijaama lülitushoone rekonstrueerimiseks võitis KAOS Arhitektid OÜ.

Eesti Energia teatel laekus võistlusele kokku 16 tööd.

Võidutöö pakub sissepääsu lahendamisel välja ruumilise konstruktsiooni, mis tagab ka juurdepääsu Kultuurikatla tagumiste sissepääsude juurde.

"Võidutöö tugevuseks on fuajeeala kulgemine kogu ülemise keldrikorruse pikkuses, mis loob piisavalt avarust ja suurepärase ühenduse Kultuurikatlaga sisehoovi kaudu. Plaanid on üldiselt selged ning funksionaalsed sidusad," märkis võistluse žürii liige sisearhitekt Taso Mähar.

Tugev on tema sõnul ka idee taastada ajalooline katuseaken, mis võimaldab loomuliku valgustuse teadusteatrile. Autor on mõelnud ka järgnevatele arenguvõimalustele ja jätnud võimaluse kavandada teine peasissepääs tulevase linna haldushoone poolt.

Arhitektuurivõistluse auhindadeks on ette nähtud 150.000 krooni, millest esikohatöö saab 75.000 krooni. Võistluse võitjale tehakse ettepanek viia läbi uueneva Energia avastuskeskuse arhitektuurne projekteerimine.

Energia avastusekeskuse hoone on praegu amortiseerunud ja vajab säilitamist. Kavas on rekonstrueerida vana elektrijaama hoone, võtta lisapinnana kasutusele kõrvaloleva lülitushoone vabad pinnad ning uuendada ekspositsioon.