Werol rajab Painkülla uue tehase


BNS 01.03.2010

AS Werol Tehased rajab Painkülla üle 100 miljoni krooni maksva tehase, mis võimaldab ettevõttel toiduõli tootmist kahekordistada ja parandada toodete kvaliteeti, kirjutab Vooremaa.

Eelmisel nädalal allkirjastasid AS Werol Tehased omanikud lepingu uue pressimistehase sisseseade soetamiseks.

"Tehase projekteerimine on juba lõpusirgel. Ehitustööd algavad pärast lume sulamist ja loodame, et sügiseks on hoone karp valmis ning võimalus alustada seadmete paigaldamisega," märkis Werol Tehaste juhatuse liige Aivar Kokk.

AS Werol Tehased omanik Rein Kilk on varem Vooremaale öelnud, et Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab õlipresside ostmist 14 miljoni krooniga.

"Majanduskriisi ajal on igati soodsad tingimused firma laiendamiseks: paljugi tarvilikku saab osta märksa odavamalt kui buumi ajal. Tehas peaks aga valmis saama ajaks, mil majandus uuesti tõusuteel, mis kergendab ka laenuraha õigeaegset tagasimaksmist," rääkis Kokk.

Tema sõnul hakkab uus tehas tootma praegusest üle kahe korra rohkem õli ja kooki . Ka vana tehas jääb töösse. Uues tehases jätkatakse rapsiõli tootmist ja samas luuakse seal võimalused parema kvaliteediga ja granuleeritud rapsikoogi valmistamiseks.

ASi Werol Tehased tehasedirektor Enn Pajupuu märkis, et praeguste pressimisseadmete tarnijad on üle maailma laiali, Hiinast Argentiinani. Uue tehase sisseseade pärineb Euroopa tarnijatelt, mis lihtsustab ja parandab oluliselt ka tehnilise hoolde taset.

Weroli juhatuse liige Meelis Virro lisas, et aastal 2011 on tehasel sedavõrd suur tootmisvõimsus, et tekib võimalus osta ja töödelda kogu Eestis kasvatatud rapsiseeme.