Tartu soovib riigi abil jaamahoone korrastamist kiirendada


BNS 01.03.2010

Tartu linnavalitsus on pöördunud nii majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kui ka tehnilise järelevalveameti poole sooviga, et nad sunniksid Rein Kilgile kuuluvat ettevõtet OÜ Elikante Tartu jaamahoonet reisijatele avama, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kilgi sõnul hämmastab teda linnavalitsuse tegevus, viidates sellele, et Tartu linn peatas 2006. aastal oma ettekirjutustega ajutise ehitusloa alusel toimunud taastamistööd. "Ilma linna segamiseta oleks raudteejaam ammu valmis," lisas Kilk.

Tartu linnapea Urmas Kruuse hinnangul pidanuks Kilk aga ostu-müügilepingu järgi olema ammu jaamahoone korda teinud ja reisijatele avanud.

Tehnilise järelevalve pressiesindaja Anu Võlma sõnul amet alles viib läbi Eesti Raudtee ja Elikante vahel sõlmitud vaksalihoone ostu-müügilepingu juriidilist analüüsi, et anda hinnang, kas ostja on täitnud kõik müügilepingus seisvad kohustused.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske ütles, et tema on Tartu jaamahoone teemal kohtunud nii linnapea kui ka Rein Kilgiga. Priske arvates ei saa ministeerium kiirendada hoone korrastamist.

Alanud nädalal kavatseb Kruuse jaamahoonega tutvuda. Ühe võimalusena kaalub linnavõim reisijate ootsesaali tarvis Kilgilt ruumide rentimist. Teise võimalusena on linna pidanud ka plaani ehitada uus hoone.

2003. aastal müüs AS Eesti Raudtee Vaksali 6 kinnistu Elikantele tingimusega, et nii perroonile kui jaamahoonele tagatakse juurdepääs ning jaamahoones leitakse ruumid piletimüügi ja reisijate ootesaali jaoks. Seni pole neid tingimusi täidetud.