Võidusamba valgustushankel soovib osaleda seitse firmat


BNS 26.02.2010

Vabadussõja võidusamba uue valguslahenduse hankel soovib osaleda seitse ettevõtet, kõik firmad on Eestist.

Kaitseministeerumile laekus reede hommikuseks tähtajaks taotlused ja dokumendid seitsmelt ettevõttelt, kes soovivad osaleda Vabadussõja võidusamba uue sisevalgustuse rajamisel, teatas kaitseministeerium. Kõik seitse ettevõtet on Eestist.

"Hanke ettevalmistamisel ja taotluste esitamise ajal pöördus kaitseministeeriumi poole ligi kakskümmend ettevõtet. See näitab, et Eestis on selle valdkonnaga oskusteavet piisavalt," lausus Võidusamba valgustushanke projektijuht, kaitseministeeriumi asekantsler Martin Hurt.

Järgmise nädala jooksul kontrollib kaitseministeerium esitatud dokumente ning kõigile firmadele, kes täidavad kvalifitseerimistingimused, väljastatakse seejärel tehniline lähteülesanne ja antakse kuni 3. maini aega põhjaliku pakkumise koostamiseks.

Parima pakkujaga loodab ministeeirum lepingu sõlmida hiljemalt mais.

Veebruari keskpaigas välja kuulutatud hange sisaldab kogu Vabadussõja võidusamba valgustuse-, elektri- ja automaatikaosa projekteerimist, uute seadmete tarnimist, paigaldust ja programmeerimist.

Hankeleping sõlmitakse pakkujaga, kelle lahendus on majanduslikult soodsaim ja vastab enim lähteülesandes sätestatud nõuetele.

Tšehhi firma rajatud ja mullu juunis Tallinnas Vabaduse väljakul avatud Vabadussõja võidusammas on tekitanud probleeme, kuna selle klaaspaneelid muutsid värvi ja samba sisevalgustus ei hakanud korralikult tööle.

Monumendi valgustustööde allhanget teostanud firmad Prosoton, BVLumex ja ART-Vision garantiitööde käigus puudusi kõrvaldada ei suutnud.

Möödunud aasta lõpus otsustas kaitseministeerium tellida monumendi ristiosale uue valgustuse.