Skanska EMV rekonstrueerib Jõhvi kanalisatasioonivõrgu


Pressiteade 19.02.2010

Skanska EMV AS ja OÜ Järve Biopuhastus allkirjastasid lepingu Jõhvi kanalisatsioonivõrgu rekonstrueerimistööde teostamiseks. Tööde teostamise tähtajaks on oktoober 2010. Rekonstrueerimistööde maksumuseks on 26 mlj krooni.

Skanska EMV AS ja Järve Biopuhastus OÜ vahel sõlmitud ehituslepingu raames tehtavad tööd on viimane osa 2002 a alustatud 620 miljoni kroonise kogumahuga Ühtekuuluvusfondi projektist "Kohtla-Järve piirkonna reoveekäitlussüsteem".

OÜ Järve Biopuhastus on asutatud 20.03.2002a nelja kohaliku omavalitsuse Jõhvi Valla, Kohtla-Järve linna, Püssi linna ja Kiviõli linna poolt. Ta on määratud vee-ettevõtjaks Kohtla-Järve linnas (Ahtme, Järve, Sompa, Kukruse linnaosad), Püssi linnas, Illuka vallas (Kurtna, Kuremäe küla), Kohtla-Nõmme alevikus. Teiseks põhitegevusalaks on keskkonnaprojektide juhtimine.

Skanska EMV AS on Skanska Oy tütarfirma, mis on Skanska esindus Eestis. Alates 2000. aastast Skanska kontserni kuulunud Skanska EMV on üks Eesti suurimatest ehitusfirmadest. Firmas töötab 250 inimest ja selle käive oli 2008. aastal ligikaudu 112 miljonit eurot.