Tallinn: USA asutus kinnitas toetust linnahalli projektile


BNS 19.02.2010

Tallinna pressiteenistuse teatel kinnitas Ameerika Ühendriikide Eravälisinvesteeringute Korporatsioon (OPIC) toetust linnahalli projektile.

OPIC-i asepresident Rod Morris kinnitas nii Tallinna linnapeale kui rahandusministrile saadetud kirjas, et OPIC on huvitatud Tallinna linnahalli projekti toetamisest, seisab linna pressiteenistuse teates.

OPIC-i teatel on asutus suhelnud Tallinna Linnahalli projekti osas USA ettevõttega, kes on huvitatud NHSG (Non-Honoring of a Sovereign Guaranty) toote kasutamisest Tallinna linnahalli projekti finantseerimise skeemis, vahendas pressiteenistus.

OPIC ülesandeks on kapitali mobiliseerimine ning kaasabi osutamine Ameerika Ühendriikide eraettevõtete osalemisele teiste riikide majanduslikus ja sotsiaalses arengus.

OPIC pakub NHSG toodet ainult teatud sobiva krediidireitinguga riikides ning ainult OPIC-i nõuetele vastavatele projektidele, märkis Tallinn oma teates.

Samuti teatas OPIC, et lisaks linnahalliprojektile on Eestis võib-olla veel infrastruktuuriprojekte, mida Eesti tähtsaks peab ning mida OPIC võib-olla NHSG toote raames või teiste rahastamis- ja kindlustusmeetodite abil toetada saaks, märkis pressiteenistus.

OPIC tunneb huvi projektide vastu, mis seonduvad taastuvenergia, energiaefektiivsuse ning krediidi kättesaadavusega väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja rahandusminister Jürgen Ligi kohtuvad reedel Tallinna linnahalli laenu teemal.