Advokaadibüroo: linnahalli laenu saab korraldada vaid riik


BNS 11.02.2010

Tallinna linnahalli renoveerimisprojektis linna partneriks olevat USA firmat esindava advokaadibüroo Lextali sõnul saab 250 miljoni dollarilise laenu korraldajaks olla vaid riigi poolt omatav või kontrollitav isik.

Laenu võtmine või mittevõtmine on Eesti valitsuse otsustuspädevuses. Laenudokumentide vormistamine positiivse otsuse korral võtaks aega ligikaudu kuus kuud, seisab advokaadibüroo saadetud kirjas.

Tallinn Entertainment LLC-d esindava Lextali kinnitusel on pikaajalise laenu saamise võimalus summas kuni 250 miljonit dollarit tõene ja laenu saamisel on laen garanteeritud USA valitsuse poolt.

Kommenteerides Tallinna soovi kaasata USA valitsuse tagatisel pakutava 250 miljoni dollarilise laenu võtmise protsessi Eesti riik, ütles rahandusminiser Jürgen Ligi kolmapäeval BNS-ile, et riik taolistele riskidele garantiisid ei jaga.

"Laenuvahendust riik ei vaja, meie vajadused on soodsatel tingimustel kaetud. Garantiisid me taolistele riskidele ka ei jaga. Tallinn ise sellist laenu erinevatel põhjustel ei saa võtta," rääkis Ligi.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles ministeeriumile saadetud kirjas, et Tallinnal oleks Ameerika Ühendriikide valitsuse tagatisel võimalik saada soodsatel tingimustel laenu kogusummas 250 miljonit dollarit.

Aas märkis, et linn on omaltpoolt huvitatud linnahalli rekonstrueerimisest.

Kuivõrd on tegemist kahe riigi osalusega tehinguga, siis edasiste läbirääkimiste pidamiseks on vajalik ka Eesti poolt riikliku institutsiooni kaasamine, seisab Aasa kirjas.

USA partner on Tallinna linnavalitsuse andmeil lubanud linnahalli investeerida miljardeid kroone.