Savisaar arutab Helsingi linnapeaga merealust tunnelit


BNS 09.02.2010

Tallinna linnapea Edgar Savisaar arutab neljapäeval Tallinnasse visiidile tuleva Helsingi linnapea Jussi Pajuneniga Eesti ja Soome vahelise raudteetunneli tasuvusuuringu tulevikku.

Tallinna pressitalituse teatel arutavad regulaarselt kohtuvad naaberpealinnade linnapead linnadevaheliste koostööprojektide hetkeseisu.

"Kavas on käsitleda piiriüleste e- ja m-teenuste arendamist, Tallinna kultuuripealinna ja Helsingi disainipealinna temaatikat, samuti raudteetunneli tasuvusuuringu ja RailBaltica projektiga seonduvat," ütles Savisaar.

Tallinna ja Helsingi linnapea annavad neljapäeval ühise pressikonverentsi.

Savisaar ja Pajunen otsustasid 2008. aasta augustis esitada Euroopa Liidule ühispöördumise, et taotleda raudteetunneli tasuvusuuringu koostamiseks 800.000 eurot ehk üle 12 miljoni krooni EL-i raha. Tallinn ja Helsingi tahtsid selle raha eest analüüsida linnadevahelise raudteetunneli või raudteepraami tasuvust.

EL-i regionaalarengufond Interreg otsustas mullu jaanuaris Tallinna ja Helsingi vahelise rongiühenduse tasuvusuuringut mitte toetada.

Tallinna linnavalitsus on varem teatanud, et seniste eeluuringute tulemusel on tunnel teostatav. Selle pikkuseks võib kujuneda 70-85 kilomeetrit, millele lisandub 10 kilomeetrit maismaal. Ehitus kestaks hinnanguliselt 20 aastat ning tunneli suudmed asetseksid Viimsis ning Porkkalas või Pasilas.