Tallinn plaanib Tondiraba tunneli kasutusele võtta


BNS 09.02.2010

Tallinn plaanib korda teha ja kasutusele võtta kasutult seisva Tondiraba jalakäijate tunneli Laagna teel.

Praegu on jalakäijate kasutuses Tallinna pressiteenistuse teatel vaid Mustakivi tunnel, kus paiknevad pisipoed ja pisiteenindust pakkuvad ettevõtted, kasutult seisab aga Mustakivi tee ristmikust 400 meetri kaugusel asuv Tondiraba tunnel, mis ehitati omal ajal Lasnamäe kiirtrammi peatuse juurdepääsuna.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul on otstarbekas Tondiraba tunnel korda teha ja kasutusele võtta, sest peagi valmiva ehituskaupade suurpoe ja teisel pool Laagna teed paiknevate kaubanduskeskuste vahel liikuvad inimesed vajavad Laagna tee ületamiseks sobivamat kohta.

"Peale tänast tutvumiskäiku annan kohe korralduse alustada Tondiraba tunneli kasutuselevõtu võimaluste väljaselgitamist, et veel sel aastal saaks Lasnamäe uue tunneli," teatas Savisaar.

Kommunaalameti andmetel tuleb tunneli rekonstrueerimise käigus lisaks üldehitustöödele paigaldada lae hüdroisolatsioon, rajada valgustus, rekonstrueerida sademevee kanalisatsioon, ehitada juurdepääsuteed, korrastada olemasolevad trepid, ehitada pandused ning rajada haljastus.