Meremuuseum alustas vesilennukite angaaride ehitushanget


BNS 09.02.2010

Riigile kuuluv Eesti Meremuuseum alustas Tallinna Lennusadama vesilennukite angaaride rekonstrueerimise hanket.

Angaaridest saab Eesti Meremuuseumi ekspositsioonihoone, kus muuhulgas eksponeeritakse enne Teist maailmasõda Inglismaalt tellitud allveelaeva Lembit ja kahekohalise vesilennuki Short 184 koopiat.

Restaureerimine ja ehitamine hõlmab monoliitsest raudbetoonist kolme sfäärilise kupli ja seitsme silindrilise koorikkattega ühekorruselist hoonet.

Hooned on ehitatud aastatel 1916-1917, need on tunnistatud arhitektuurimälestiseks. Hooned on praegu avariiseisundis.

Hoonesse ehitatakse muuseumikülaliste teenindamiseks vajalikud abiruumid kahel korrusel. Kütteallikana kavatseb muuseum ära kasutada merevee soojust, küttesüsteemiks on põrandaküte.

Meremuuseum korraldab hiljem hanked allveelaeva paigutamiseks angaari ja selle järgnevaks konserveerimiseks, ekspositsiooni ettevalmistamiseks ja paigaldamiseks, mööbli ja ekspositsioonitehnika ning kohviku köögitehnika ostmiseks koos paigaldusega.

Eesti Meremuuseumi vesilennukite angaari hankelepingut finantseerib kultuuriministeerium ja seda kaasrahastatakse Euroopa Liidu struktuuritoetuste vahenditest programmist Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaudu.

EAS-i rahastamine toimub algusega 2010 aasta kolmandast kvartalist, viimane makse EAS-ilt toimub 2011 kolmandas kvartalis.

Pakkuja peab arvestama seejuures, et tellija on võimeline tänavu tööde eest maksma kuni 30 miljonit krooni ja pakkuja peab suutma omavahenditest finantseerida ehitustöid eeldatavalt vähemalt 50 miljoni krooni ulatuses.

Pakkuja netokäive peab olema eelneval kolmel aastal iga aasta kohta keskmiselt vähemalt 300 miljonit krooni.

Pakkumisi saab Eesti Meremuuseumile esitada hiljemalt 10. märtsil ning need avatakse samal päeval.