Kalevi staadion Tallinnas vajab lisaraha


BNS 09.02.2010

Rahapuuduses Kalevi staadion Tallinnas otsib leevendust kinnisvaraarendajatelt, staadioni tavapärase töö jätkumiseks on vaja leida 1,1 miljonit lisakrooni aastas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kalevi staadioni juhataja Raivo Nõu sõnul pole neil praeguse seisuga "sellist kolossi" lisarahastuseta kuidagi võimalik korras hoida. "Praegu räägime läbi kahe kinnisvaraarendajaga, et rajada staadionile kuni kolmekorruselised büroohooned," lisas Nõu.

Praegu toimuvad Kalevi staadionil iga paari aasta tantsupeod ning regulaarselt peab seal kohtumisi Tallinna Kalevi jalgpalliklubi. Eelmisel aastal toimus staadionil ka kaks koertenäitust, koolinoorte spordipäevad ja mõned treeningud.

Staadion on ehitatud 13.000 pealtvaatajale.

Nõu sõnul on Kalevi staadionil valida kolme variandi vahel. Esimene variant oleks saada kultuuriministeeriumilt lisaraha, mis võimaldaks staadionil võlgadest välja tulla. Teiseks võimaluseks on äripindade rendist saadav liaraha ning koostöös Kalevi jalgpalliklubi treenerite ja funktisonääridega on jõutud lahenduseni, et staadioni asemele võiks ehitada jalgpallikompleksi.

Kultuuriministeerium ning laulu- ja tantsupeo sihtasutus ei osanud esmaspäeval veel Kalevi staadioni avalduse peale midagi öelda. Ministeerium ei olnud veel kirja näinud ning sihtasutus sai selle alles reedel ning ei ole ka seega veel seisukohta kujundada jõudnud.

Nõu ootab vastust eelkõige ministeeriumilt, sest nende võimuses on staadionile täiendava lisaraha leidmine.