Sillamäe veetorustiku ehitus maksab 71 miljonit krooni


BNS 08.02.2010

AS-i Sillamäe Veevärk käivitatud Sillamäe linna vee- ja kanalisatsioonitorustike projekteerimis- ja ehitustööde hanke võitis 71,15 miljoni krooniga AS Merko Ehituse, AS Terrati ja AS Tallinna Teede ühispakkumine.

Sillamäe Veevärk teatas esmaspäeval, et sõlmib hankelepingu konsortsiumi volitatud esindaja Merko Ehitusega teisipäeval.

Sillamäe Veevärgi projektijuht Aimeli Laasik ütles BNS-ile, et kokku esitati hankele neli pakkumist.

Laasiku sõnul esitasid ühispakkumised Nordecon Infra AS ja Nordecon Infra SIA ning AS Water Ser ja OÜ Water Ser Ehitusjuhtimine. "Lisaks esitas pakkumise veel K & H AS," lausus ta.

Laasik rääkis, et vahepeal toppas hange vaidlustuste tõttu, kuid sellega seotud probleemid leidsid lahenduse. Ta märkis, et vaidlustuse esitasid ettevõtted, kes oma pakkumisi lõppkokkuvõttes isegi ei esitanud.

Varasema info kohaselt peab hanke võitja rekonstrueerima 11 kilomeetrit veetorustikke ning 15 kilomeetrit isevoolset ja 0,6 kilomeetrit survekanalisatsiooni.

Lisaks tuleb rekonstrueerida 11 olemasolevat puurkaev-pumplat, kaks reoveepumplat ning kaks teise astme pumplat. Paigaldada tuleb ka üks veetöötlusseade.

Projekti rahastab 73 protsendi ulatuses Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond, ülejäänud osa finantseerib Sillamäe Veevärk.