Ettevõtted vaidlustasid lennuakadeemia ehitushanke


BNS 05.02.2010

Eesti Lennuakadeemia korraldatud riigihankele uue keskuse ehitamiseks esitasid ettevõtted enda kvalifitseerimata jätmise otsuste vastu vaidlustused.

Riigihangete ameti vaidlustuskomisjoni kantselei juhataja Triin Vilman ütles BNS-ile, et vaidlustused esitasid Rand ja Tuulberg AS, Astlanda Ehitus OÜ, Kristiine Ehitus OÜ, Arco Ehitus OÜ, Facio Ehituse AS, Eventus Ehitus OÜ Riverside OÜ ja YIT Ehitus AS.

Vilman väitis reedel, et vaidlustanud ettevõtete hulgas oli ka NCC Ehitus AS, kuid ettevõtte juhatuse esimees Toomas Aak nimetas seda teavet eksitavaks.

"NCC Ehitus ei ole vaidlustanud, oleme jätkuvalt konkursis. Meid pole kõrvaldatud ja me ei ole hanget vaidlustanud," ütles Aak reede õhtul BNS-ile.

Vaidlustuse läbivaatamine avalikul istungil toimub 10. veebruaril.

Vilman märkis, et ka Nordecon Ehitus AS vaidlustas enda kvalifitseerimata jätmise otsuse, kuid tänaseks on esitanud vaidlustusest loobumise avalduse.

Eesti Lennuakadeemia arendusprorektori Kaido Kasak ütles reedel BNS-ile, et vaidlustuste lahendamine on pooleli.

Vaidlustuste sisu ta avalikustada ei soovinud.

Varasema info kohaselt laekus jaanuari alguseks Lennuakadeemia ehitushankele 14 pakkumist, mille hinnavahemik kõikus 45 ja 65 miljoni krooni vahel.

Tartu külje alla Ülenurmele kerkivas kahekorrulises keskuses saab olema brutopinda 4800 ruutmeetrit.

Uude keskusesse kolivad kokku praegu eri pindadel asuvad akadeemia üksused. Uus hoone peaks valmima aastaga ja akadeemia plaanib 2011. aasta sügisel alustada seal õppetööd.