Tallinn arutas Ragn-Sellsiga jäätmepõletusjaama küsimust


BNS 04.02.2010

Tallinna linnavalitsuse komisjon kohtus kolmapäeval prügifirma Ragn-Sells AS-i esindajatega, et arutada segaolmejäätmete mehaanilis-bioloogilise töötlemise tehase rajamist.

Praegu on valminud on eskiisprojekt, millele hakatakse teostama keskkonnamõju hindamist, teatas linna pressiteenistus BNS-ile projekti hetkeseisu kommenteeris.

Ragn-Sellsi esindaja sõnul loodab ettevõte jaama ehitustöödega alustada selle aasta juunis ning lõpetada järgmise aasta aprillis.

Ragn-Sells plaanib tehase rajada Tallinnasse Suur-Sõjamäele. Tehase maksumuseks on ligi 200 miljonit krooni ning selle töötlusvõimsus on ettevõtte teatel kahe vahetuse korral 80.000 tonni segaolmejäätmeid ning 10.000 tonni tööstus- ja ehitusjäätmeid aastas.

Tehase rajamiseks on ettevõte sõlminud lepingud Eesti projekteerijatega ning Saksamaa, Hollandi ja Suurbritannia tehnoloogiatarnijatega.

Tallinna linnavalitsus lisas võimalike jäätmepõletusjaamade projektide hulka Ragn-Sells AS-i ettepaneku jaanuari keskel.

Jäätmepõletusjaama rajamise ettepaneku on varem Tallinna linnavalitsusele esitanud AS Eesti Energia ning ühiselt AS Veolia Keskkonnateenused ja AS Tallinna Küte.

Teisipäeval kirjutas Eesti Päevaleht, et AS Tallinna Küte külmutas prügi vähesuse tõttu Väo jäätmepõletusjaama rajamise. Väo elektrijaama juht Andres Taukar rääkis toona, et prügi ei jätku ka Eesti Energia Irusse rajatava põletusjaama jaoks ning seda tuleb hakata kütma puiduhakkega.

Möödunud nädalal Iru elektrijaama kõrvale rajatava 220.000-tonnise aastase prügivajadusega põletusjaama ligi 1,5 miljardi kroonise ehituslepingu heaks kiitnud Eesti Energia peab prügi vähesuse juttu konkurendipoolseks vee segamiseks.

Komisjon esitab tehtud tööst ja langetatud otsustest varasema info kohaselt aruande Tallinna linnavalitsusele veebruaris.