Merko Ehituse võit Loo-Maardu hankel jäi kehtima


BNS 02.02.2010

Ehitusettevõte Merko Ehituse teatel jättis riigihangete vaidlustuskomisjon jõusse firma võidu Tallinna-Narva maantee Loo-Maardu teelõigu ehitushankel.

Reedel luges riigihangete vaidlustuskomisjon maanteeameti otsuse kvalifitseerida AS Merko Ehitus, Tallinna Teede AS ja SIA Merksi ühispakkumine Loo-Maardu teelõigu ehitushankel põhjendatuks ja otsustas mitte rahuldada AS Nordecon Infra taotlust vastava käskkirja tühistamiseks.

Maanteeamet kuulutas 2009. aasta 13. oktoobri hankel parimaks Merko Ehituse, Tallinna Teede ja SIA Merksi ühispakkumise summas 288,84 miljonit krooni, Nordecon Infra pakkumine oli paremuselt teine 318,78 miljoni krooniga.

Nordecon Infra vaidlustas vastava käskkirja, viidates, et Merko Ehitus on 1. augustil 2008 äriregistrisse kantud äriühing, kes ei saa vastata kvalifitseerimistingimustele, milles nõutakse andmeid viimase kolme majandusaasta netokäibe ja viimase viie aasta jooksul tehtud tööde osas.

Nordecon lisas, et nõutud referents ja käive puuduvad ka Tallinna Teedel ja SIA Merksil.

Riigihangete vaidlustuskomisjon otsustas mullu 23. novembril, et maanteeamet peab kvalifitseerimisotsust paremini põhjendama, mida amet tegi ning mille riigihangete vaidlustuskomisjon luges ammendavaks.