Vääriskalatöötleja M.V.Wool rajab uue tehase


BNS 28.12.2009

Vääriskalatöötleja M.V.Wool AS rajab Saue valda peamiselt eksportturgude tarvis uue tehasekompleksi.

M.V.Wooli juhatuse liige ja üks omanik Mati Vetevool ütles BNS-ile, et kompleks koondab kalatööstuse, logistikakeskuse ja ettevõtte peakontori. "Üks korralik kalatööstus - fileerimine, soolamine, suitsutamine, pakkimine - kõik asjad toimuvad seal."

Katusealust pinda tuleb kokku 4500 ruutmeetrit. Kompleks asub Paldiski maantee ligiduses.

Vetevoolu sõnul on tegemist suure investeeringuga, kuid täpset summat on hetkel raske öelda, sest järgmisel aastal tuleb osta veel seadmed.

Plaanide järgi peaks tehas hakkama andma aastas käivet 150 miljonit krooni, märkis Vetevool. Tehase toodang on peamiselt mõeldud Euroopa turgudele - Taani, Saksamaa ja Itaalia. "Tahtjaid on väga palju, ei jõua toota."

Vetevoolu sõnul rajab firma tehase osaliselt oma rahadega, osaliselt laenu abil. Laienemise idee tekkis kolm-neli aastat tagasi.

Uus kompleks toob juurde töökohti, millest osa katab M.V.Wool olemasolevate töötajatega. Vetevool lisas, et uued töökohad tekivad aja jooksul, olles vastavuses tehase käivitumise protsessiga.

"Vihterpalu tööstus on ka hetkel olemas ja jääb täielikult tööle," lausus Vetevool. Vihterpalu tööstus tagab enamuse Eesti nõudlusest, kuid seda hakkab toetama ka uus kompleks.

Uue kompleksi valmimise tähtaeg on 1. juuni 2010.

M.V.Wooli 2008. aasta käive oli 134,4 miljonit krooni ning kasum 9,4 miljonit krooni. Ettevõttes töötas 98 inimest.