Joaoru puhkeala ideekonkursi võitis arhitektibüroo JVR


BNS 21.12.2009

Narva linna Joaoru puhkeala arhitektuurse ideekonkursi esimese preemia pälvis arhitektuuribüroo JVR OÜ töö märgusõnaga "Suur jalutuskäik".

Võidutöö autoriteks on arhitektid Kalle Vellevoog, Tiiu Truus ja Martin Prommik, teatas arhitektide liit esmaspäeval.

Teise ja kolmanda preemia otsustas žürii panna jagamisele tööde märgusõnadega "Žilett" ja "Tee" vahel, mille autorid on vastavalt arhitekuuribüroodest Alver Arhitektid OÜ ja Kolm Pluss Üks OÜ.

Ergutuspreemiad pälvisid tööd märgusõnadega "Narva" ja "Võnge", mille autoriteks on arhitektibüroo Emil Urbel OÜ ja Salto AB OÜ arhitektid.

Narva linnavalitsuse peaarhitekt Peeter Tambu pidas ideekonkurssi kordaläinuks, tema sõnul olid esitatud tööd küllalt kõrgel ja võrdsel tasemel.

"Võidutöö tugevus seisneb aga just kandva kontseptsiooni ning kogu puhkeala ühtlase tugeva läbitöötatuse ühenduses," lisas Tambu.

Avatud hankemenetlusega riigihanke ideekonkursi eesmärk oli leida planeeringuline eskiislahendus Narva linna Joaoru puhkealale. Võidutöö lahenduse alusel koostab linn alale detailplaneeringu ja ehitusprojekti.

Narva Joaoru puhkeala arhitektuurse ideekonkursi korraldas Narva linnavalitsus koostöös arhitektide liiduga. Konkurssi aitas finantseerida Eesti Kultuurkapital.

Kokku laekus konkursile 20 ideelahendust.