Läänemaale Risti valda tuleb golfiklubi


BNS 21.12.2009

Risti vallavalitsus avalikustas Risti golfiklubi detailplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) programmi; arendaja sõnul võiks 50-70 miljonit eurot maksma minev projekt valmida 2011. või 2012. aastal.

Läänemaale kavandatava Risti golfiklubi detailplaneeringu KSH-ga saab tutvuda kuni tuleva aasta 12. jaanuarini.

Planeeringu eesmärgiks on planeeritava maa-ala jaotamine elamu-, äri-, veekogude-, transpordi-, jäätmehoidla- ja sotsiaalmaa kruntideks. Kavas on moodustada kuni 800 krunti, rajada golfiväljakud ja avalikkusele suunatud hooned ning rajatised, teatas vald.

Projekti arendaja FTR Consultants OÜ juhatuse liige Javier Ortiz de Artinano ütles BNS-ile, et tähtaeg 2011-2012 on reaalne juhul, kui arendus sujub probleemideta. Ta mainis, et ehitusprojekti elluviimine võib sellise suure projekti puhul osutuda keeruliseks.

Artinano sõnul on FTR Consultants projekti investeerinud juba miljoneid. Muuhulgas on omandatud maad 161 hektari ulatuses ja koostatud golfiklubi planeering. Selle autoriks on Jorge Soler, kes on kavandanud enam kui 80 golfiklubi.

Projekti rahastamiseks on Artinano sõnul huvi olemas mitmetel välisinvestoritel.

Golfiklubi planeering näeb ette 18 rajaga golfiväljaku, sõudekanali, ratsaraja, hotelli, staadioni ja muu.

Artinano sõnul on Risti golfiklubi mõeldud peamiselt eestlastele - inseneridele, arhitektidele, arstidele ja juristidele. Tema sõnul pole sihtrühmaks tippeliit, vaid sissetulekute osas pigem kõrgem keskklass. Lisaks nähakse klubi klientidena soomlasi ja rootslasi.

Risti vallavanem Rein Kruusmaa ütles BNS-ile, et tegemist on võimsa arendusega ning et vald peab seda tõsiselt võtma. Tema sõnul on golfiklubiga seonduvaid asju aetud paar aastat.