Papiniidu silla remont Pärnus maksab 27 miljonit krooni


BNS 17.12.2009

Maanteeamet sõlmis neljapäeval firmadega Nordecon Infra AS ning Nordecon Betoon OÜ lepingu Pärnu Papiniidu silla remondiks ning järgmiseks sügiseks valmivad tööd maksavad kokku 27,2 miljonit krooni.

80 protsenti tööde rahast tuleb Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist, teatas maanteeamet.

"Niiskus on silla sambaid märgatavalt kahjustanud, lagunenud on betoonist kaitsekiht ning vuugid lasevad vett läbi," selgitas maanteeameti projektijuht Tõnu Kuusik silla renoveerimise vajadust.

Kuusiku sõnul on ka terastaladel roostekahjustused ja silla vihmavee äravoolusüsteem täielikult lagunenud.

Kuusiku kinnitusel vahetatakse kaheksa kuud kestva remondi käigus välja hüdroisolatsioon, sadavete juhtimise süsteem, kattekonstruktsioon, tänavavalgustus ja piirded.

Samuti parandatakse kahjustatud betoonpinnad, puhastatakse ja värvitakse metallkonstruktsioonid, paigaldatakse deformatsioonivuugid ning ehitatakse silla otstesse pealesõiduplaadid.

Silla Tallinna-poolsele küljele projekteeritakse ja ehitatakse jalakäijate kaldtee ning silla alt läbi piki jõekallast 200-meetrine kergliiklustee lõik.

Papiniidu sild on Pärnu ümbersõidu kolmas etapp, millega tänavu lepinguni on jõutud. Sel sügisel allkirjastati lepingud Ehitajate tee ja läänepoolse ühenduse renoveerimiseks ning ehitamiseks.