Võhma spordihall rekonstrueeriti


Pressiteade 17.12.2009

Viljandimaal asuva Võhma Gümnaasiumi spordihallis, mille rekonstrueerimisele kulus 6,9 miljonit krooni, saab nüüd lisaks sporditundidele ja treeningutele läbi viia ka tipptasemel võistlusi. Esimesed kohalikud võistlused korvpallis peetakse 17. detsembril spordihalli pidulikul avamisel.

"Sellist spordihoonet on iga Võhma spordilembene elanik oodanud ja loodame siiralt, et tervisest hoolivad linnakodanikud saavad enda eest hoolitsemiseks vajalikud tingimused," märkis Võhma linnapea Avo Põder.

"Spordihall ei ole kasutamiseks mitte ainult gümnaasiumis õppivale enam kui 220 õpilasele - hommikupoolikul saavad nüüd vabadel aegadel võimlat kasutada lasteaialapsed ja pensionärid ning õhtusel ajal mahuvad treenima kõik soovijad," selgitas Võhma Gümnaasiumi direktor Külli Saarnik.

Rekonstrueerimistööde käigus lammutas peatöövõtja Facio Ehituse AS vana võimla kaks seina, et hoonet laiendades saaks muuta mänguväljaku mõõtmed vastavaks võistluste läbiviimise nõuetele. Nüüd mahub võimlasse kaks vaheseintega eraldatavat harjutusväljakut või pikuti üks võistlusväljak.

"Põrand on spordisaali tähtsaim osa ning tellija on teinud ideaalseks sportimiseks parima valiku. Kummipatjadel ning vastupidavast saarepuidust kattega põrandasüsteem tagab sportimiseks hea amortisatsiooni ning pallipõrkevõimalused," märkis Facio Ehituse ASi juhatuse liige Ülo Older.

Lisaks võistlusväljakule ehitati uus jõusaal, maadlussaal, saun ning treenerite tööruum. Halli paigaldati kaasaegne ventilatsioon ja valgustus, remonditi pesu- ja riietusruumid, loodi tingimused ka ratastooli inimestele ning hoone ümbrusesse rajati kaks parklat.

Kui siiani pidid õpetajad töötama ühes saalis ja üritama seda jagada, siis nüüd on võimalik korraga erinevates saalides tegelda erinevate aladega. Ka õhtust treeningplaani on parem kokku seada - korraga saavad treenida näiteks maadlejad ja lauatennise mängijad. Saal on soe ja valge, pesuruumis ei saa otsa soe vesi, võimalik on käia saunas," loetles Võhma Gümnaasiumi direktor Külli Saarnik uuenduste eeliseid.

"Kindlasti saab hoones korraldada omavalitsuse üritusi. Jaanuaris toimub traditsiooniline aeroobikafestival, kuhu kutsume ka teised tervist edendavad koolid," sõnas Saarnik.

Spordihalli rekonstrueerimist ning inventari soetamist rahastati 5,0 miljoni krooni ulatuses Koit programmi raames ning 1,9 miljonit krooni investeeris ehitisse Võhma linn omavahenditest. Spordihalli varustas uue spordiinventariga OÜ Stigmar.